Jeśli zastanawiasz się nad tym czy kiedykolwiek wyjdziesz za mąż to ten artykuł jest dla Ciebie. Zobacz jakie etapy w życiu powinnaś zaliczyć zanim wyjdziesz za mąż, aby potem nie żałować:
Doświadczanie luksusów
Table of contents
Czyli chwile i rzeczy, na które wydajesz swoje ciężko zarobione pieniądze, a które nie są Ci koniecznie potrzebne do życia. Robisz to, bo możesz i chcesz, ale nie jest to zbędna rozrzutność. Np. decydujesz się na wino z wyższej półki, zamawiasz drogi materac, robisz coś, aby poprawić swoje zdrowie i komfort życia.
Samotne zamieszkanie
Nie potrzebujesz mieć na własność apartamentu, domu, czy innego lokalu. Mowa tutaj o samodzielnym zamieszkaniu np. w wynajęciu czegoś gdzie zamieszkasz sama. Zaczynasz żyć na własną rękę i jesteś z dala od mamy i taty, czy chłopaka.
Własne opinie
Posiadasz swoje poglądy polityczne, myślisz samodzielnie o sprawach państwowych, czy także tych dotyczących Twojej osoby, świata i umiesz określić swoje przemyślenia. Nie kierujesz się tym, co mówią Twoi rodzice, czy bliscy – naturalnie słuchasz ich opinii, jednak to Ty kreujesz swoje.
Gotowanie rodzicom
Nadszedł czas, kiedy to Ty przygotowujesz posiłek, nie korzystasz z zapasów, jakie podarowała Ci mama i nie zamawiasz posiłku z ulubionego baru – rodzice wpadają z wizytą, a Ty jesteś gospodynią podczas całego wieczoru. Co więcej, posiadasz jedzenie! Twoje posiłki to minimum śniadanie, obiad i kolacja i przez większość czasu przygotowujesz je sama.
Oddalenie się od swojego komfortu
Z różnych powodów byłaś lub jesteś postawiona w trudnej sytuacji, jaka daje Ci wyzwanie, np. musisz zdecydować się na przeprowadzkę, poprzez wzgląd na swoją pracę.
Poradzenie sobie po zakończeniu relacji
Przebrnięcie przez to wszystko samodzielnie (lub z pomocą bliskich osób). Odrzucenie smutku, któremu nie udało się Ciebie pogrążyć, a który dał Ci energię do zmian i lepszego życia.
Własne rachunki
Umowa i abonament wyłącznie na Ciebie. Brzmi absurdalnie? Od tej pory każda rozmowa i wiadomość, wszelkie opłaty za roaming, czy inne wydatki Spoczywają na Tobie. Teraz nie ma wymówki, że pochłonęły Cię sprawy rodzinne, a mama zapłaci za sms-y z chłopakiem.
Pilnowanie terminów
Mama nie musi mówić Ci o wizycie u lekarza, wygasającym ubezpieczeniu, bo Twój wewnętrzny (lub całkiem przyjemny, papierowy) kalendarz świetnie radzi sobie z odpowiedzialnością i terminami.
Samodzielna podróż
Sama, z paczką bliskich sobie ludzi lub z ukochanym. Odpoczynek i wyjazd z kimś, kto nie jest Twoim rodzicem lub opiekunką szkolną. To Ty je sobie fundujesz.
Odczuwanie szczęścia z sukcesów przyjaciół
Prawdziwego szczęścia… bez złości, stresu, że Ty również powinnaś osiągnąć lub posiadać to, co ona.
Odejście z pracy
Samodzielne, bez pytania innych o zdanie. Zrobiłaś to dlatego, że czyni Cię ona nieszczęśliwą, nie daje zadowalającej ilości pieniędzy, czy zadowolenia.
Umiejętne poradzenie sobie z problemami
W trudnych momentach dawałaś sobie radę sama i stawiałaś czoła problemom. Doprowadzałaś do ich rozwiązania. Trudności ze znalezieniem pracy, zły stan zdrowia bliskich, brak środków na życie itp.
Odejście od nastoletnich lat
Spoglądasz na młodzież i nastolatków i doskonale widzisz, jak wiele Was dzieli. Myślisz sobie, że to dobrze, że jesteś już dorosła. Naturalnie chciałabyś wciąż mieć 18 lat, ale mentalnie jesteś już poza tym etapem życia.
Przyznanie się do błędu
Umiesz przyznać – to moja wina i ponieść odpowiedzialność za swoje czyny oraz wszystko to, co mówisz. Nie wypierasz się, kiedy ktoś nakryje Cię na popełnieniu błędu.
Zmiana wyglądu fizycznego
Miałaś w planach zrobić sobie tatuaż, kolczyk, zrobić większe usta, zmienić fryzurę, przejść na dietę, poprawić nieco swoją sylwetkę – jeśli zdecydowałaś się na coś, co wymagało przeanalizowania, ciężkiej pracy, ale nie miało związku z poparciem rodziców i otoczenia.
Dodaj komentarz